Pirmininkas

Artūras Zuokas

 

el. paštas arturas.zuokas@taip.lt

Artūras Zuokas gimė 1968 metais. 1998 metais baigė Vilniaus universitetą, žurnalistiką. Kaip karo korespondentas vyko į karinio konflikto zonas kituose regionuose, 1990 metais pradėjo bendradarbiauti su „Independent Television News LTD.”, paruošė išskirtinių straipsnių ir filmuotos medžiagos seriją iš Irako, ko tuo metu nepavyko padaryti kitiems Vakarų žurnalistams. 1992-1994 metais tapo nepriklausomu „Worldwide Television News" žurnalistu, specialiuoju politiniu korespondentu Maskvoje, Karabache, Abchazijoje, Čečėnijoje.

Vėliau A.Zuokas pasuko verslo keliu. Pradėjęs elektronikos pardavimo verslą, būdamas 26 metų finansinės sėkmės pasiekė sudaręs pirmąją sutartį nekilnojamojo verslo srityje. Vėliau A.Zuokas atidarė pirmąją garsios italų kompanijos „United Colors of Benetton“ parduotuvę. Dar po kelerių metų pasirašė kontraktą su „McDonald’s Europe“ dėl pirmojo Lietuvoje greito restorano, kuris atvėrė duris Vilniuje, Gedimino prospekte.

Sėkmingai vystydamas savo verslą, tačiau siekdamas naujų iššūkių, pasuko į politiką. Po sėkmingos prezidento Valdo Adamkaus ir Seimo rinkimų politinės kampanijos, 2000 metų rudenį A.Zuokas pirmą kartą išrinktas Vilniaus meru, 2003 metais – antrą kartą. 2011 metų balandį Vilniaus meru A.Zuokas išrinktas trečią kartą. Per šį laikotarpį jis du kartus išrinktas jauniausiu Europoje sostinės meru.

1999 metais tapo Liberalų sąjungos nariu, netrukus ir jos vicepirmininku. 2000 metais ėmėsi vadovauti Seimo rinkimų kampanijai, po kurios net 34 Liberalų sąjungos nariai tapo Seimo nariais. Tapęs Seimo nariu ir Liberalų ir centro sąjungos frakcijos nariu, vadovavo Lietuvos delegacijai Europos saugumo ir gynimo asamblėjoje. 2010 metais įsteigė visuomeninį judėjimą „TAIP“ (Tėvynės Atgimimas ir Perspektyva), 2011 metų lapkričio 19 dieną šio judėjimo pagrindu steigiamajame suvažiavime įsteigė „Sąjungą TAIP“.

Dėl novatoriškų idėjų du kartus buvo išrinktas Pasaulio paveldo miestų organizacijos direktorių valdybos nariu ir viceprezidentu.

A.Zuokas buvo projekto „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ tarybos pirmininkas, vykdęs didžiulę ekonominę ir kultūrinę reikšmę Lietuvai turėjusius projektus, siekęs, kad Vilniuje atsirastų Ermitažo-Guggenheimo muziejus. Jis įsteigė „Jono Meko vizualiųjų menų centrą“ ir „Fluxus“ ministeriją – pažangiausią eksperimentinio meno centrą.

Jis taip pat yra gavęs daugybę tarptautinių ir nacionalinių apdovanojimų: Prancūzijos prezidento Jacques˙o Chiraco apdovanojimą „Už nuopelnus Respublikai”, skirtą už indėlį plėtojant dvišalius santykius su Prancūzija, taip pat Latvijos respublikos prezidentės apdovanojimą Trijų žvaigždžių ordinu už gerų santykių tarp Lietuvos ir Latvijos skatinimą, labiausiai pasižymėjusio 2002 metų pasaulio jauno žmogaus („The Outstanding Young Person of the World 2002“) apdovanojimą (suteikė Tarptautiniai jaunimo rūmai / Junior Chamber International), Balzeko lietuvių kultūros muziejaus ir Čikagos miestų-seserų programos komiteto Metų žmogaus apdovanojimą „Už ypatingai gerą vadovavimą ir atsidavimą Vilniaus miestui bei jo žmonėms“, JAV – Baltijos šalių fondo apdovanojimą „Už valdymo meną“, šiais metais jam paskirta alternatyvi Nobelio premija (Ig Nobels).

Jis taip pat yra vienas iš fondo „Azzara“ steigėjų, Rotary klubo narys, „Vilniaus klubo“ prezidentas.

Vilniaus meras A.Zuokas kalba anglų, rusų ir vokiečių kalbomis.

Jo pomėgiai: buriavimas, lauko tenisas, fotografija.

A.Zuokas ir jo žmona Agnė Zuokienė turi tris vaikus: Gabrielę, Domantą ir Emiliją.